Proszę czekać...
zamknij
Portal świadomych przedsiębiorców

Zdrowie płynące z czekolady – podsumowanie Vobro

Czekolada powinna na stałe zagościć w ekwipunku osób uprawiających sport, wykonujących ciężką pracę lub amatorów długich wędrówek. Czekolada może być ostatnią deską ratunku w przypadku niżu energetycznego. Czekolada normuje poziom glukozy w organizmie, co chroni przed utratą przytomności. Jakie substancje są odpowiedzialne za jej pobudzające działanie? Czekolada jest bogata w alkaloidy: teobrominę i kofeinę. Dodatkowa substancja – pirazyna – ma zbawienny wpływ na kondycję intelektualną. Czekolada jest również uznanym remedium na kiepski nastrój. Według artykułu z portalu Informacjepr.pl „Smak dobrego nastroju – recepta Vobro na pozytywne samopoczucie” czekolada polepsza nastój dzięki zawartości kofeiny i teobrominy Słodka przekąska stymuluje wydzielanie endorfin w organizmie - substancji odpowiedzialnych za stany euforii. Dodatkowo, bogata w magnez czekolada jest niezawodnym lekarstwem na stres.

Współczesne badania nad czekoladą wykazują, że posiada ona szereg właściwości prozdrowotnych. W Stanach Zjednoczonych zyskują na popularności czekoladowe kuracje. Leczą one zmęczenie, apatię i wyczerpanie. Eksperci podkreślają, że masło kakaowe – podstawowy składnik czekolady, przeciwdziała starzeniu się skóry. Czekolada uważana jest również za skuteczny afrodyzjak. Według naukowców za „miłosne działanie” odpowiedzialne są, obok kofeiny, zapach i smak słodkiego przysmaku. Podobno Casanova nadał jej status „prawdziwego eliksiru miłości”.

Podsumowując, czekolada posiada wiele właściwości prozdrowotnych oraz korzystnie wpływa na urodę i samopoczucie. Warto mieć ją stałe przy sobie, np. w postaci karmelowych cukierków Votoffi. Karmel zatopiony w mlecznej czekoladzie to doskonałe antidotum na codzienne smutki oraz deficyty energii – podsumowuje Vobro.